Jednorázový příspěvek pro důchodce 2016 – až 900 Kč

24 Lis

Dnešní téma bude zajímat spíše občany, kteří jsou již v důchodu. Budeme se bavit o jednorázovém příspěvku pro důchodce a to na rok 2016. Co všechno Vás čeká, jaký bude průběh a jaké výhody/nevýhody budou s tímto pojeny.

Průběh vyplácení jednorázového příspěvku

Nemáme dobré zprávy. Jestliže čekáte, že příspěvek přijde v prosinci, nečekejte zbytečně. Ministerstvo nestihne příslušný zákon prosadit v Poslanecké sněmovně. Nemějte ale strach. Nepřijde sice v plánováném, ale až v únoru příštího roku 2016 , kdy se Vám peníze navýší až do 900 Kč. Tento přípěvek bude vyplácen stejným způsobem jako standradní měsíční důchod. Přičemž se z něj nebude platit sociální a zdravotní pojištění.

Proč se tak stalo?

Státní důchody se každým rokem zvyšují a zvyšují. Není to o moc, ale jak si někdo pro sebe řekne „aspoň něco“. Právě to každoroční navyšování důchodů se nazívá valorizace důchodů. Velmi často zde byly změny, které měl nepříznivé podmínky právě na státní důchody. Tento jednorázový příspěvek, který se bude vyplácet v roce 2016, je vlastně takovou kompenzací za to, že se vyplácení opozdilo.

Jak se zvýší důchod od ledna 2016?

Je nám známo, že od lednové splátky důchodu se zvýší zákládní výměra o 40 Kč, tudíž na 2 440 Kč. Co se týče procentní výměry, tam se neplánuje žádné zvýšení. Nejde o žádné velké změny. S nimi nikdo moc nepočítal. Zvýšením o 40 Kč bude jistě splněna zákonná podmínka.

Zajímavosti

Co se týče životní úrovně, nejméně klesá odchodem do důchodu členských zemí EU občanům v Lucembursku a nejvíce v Chorvatsku. Nový průzkum ukázal, že v porovnání s cizinou se čeští důchodcic nemají tak zle. Co nás opravdu zaujalo, tak to byl výpočet toho, kdy kdo v kolik aletech půjde do důchodu. Dle různých výzkumů je český důchodový systém jeden z nebezpečnějších na světě. Na různých stránkách internetu, si můžete vypočítat, v závislosti na Vašich budoucích příjmech, jaký bude Váš důchod – mesec.cz/kalkulacky/odchod-do-duchodu/.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...