Školkovné formulář

Školkovné. Toto téma je momentálně skloňováno snad ve všech finančních médiích. Jedná se totiž o jeho premiéru a lidé jsou pochopitelně zmateni, jak mají postupovat při jeho uplatňování. My se již delší dobu věnujeme Vašim neustálým otázkám kolem tohoto neutichajícího tématu a proto jsme si pro Vás připravili několik málo rad a připomínek, které byste měli mít na mysli, než vyrazíte na finanční úřad, nebo začnete vyplňovat daňové přiznání z příjmu fyzických osob.

Formulář na školkovné? Je to vůbec nutný?

Na této stránce se zaměříme především na otázky ohledně formulářů. Velká spousta lidí si myslí, že k uplatnění školkovného je zapotřebí nějaký speciální formulář, tiskopis apod. Pozor! Uvedeme to na pravou míru hned na začátku. Žádná speciální formulář ani tiskopis k uplatnění školkovného není zapotřebí.

Pokud Vaše děti navštěvovaly v minulém roce (byť i jenom po část roku) nějaké předškolní zařízení, stačí Vám pouze doklady (daňové doklady, faktury, potvrzení od školky…) o tom, že jste skutečně onu částku zaplatili. Nic víc, nic míň.

Když nemáte faktury, ani potvrzení od školky?

Pokud tyto doklady již nemáte, máme pro Vás poměrně jednoduché konstruktivní řešení. Náš portál skolkovne.cz, který se zaměřuje na poradenství v oblasti účetnictví, daní a mezd, si pro Vás připravil formulář.

Ten stačí předložit školce, která by měla vyplnit celkovou Vámi vynaloženou sumu, kterou jste i řádně zaplatili, a to vše stvrdit razítkem a podpisem.

(formulář s potvrzením o platbě za školní zařízení naleznete na konci tohoto článku)

Nepleťte si slevu na dani s odečitatelnou položkou!

Na závěr ještě doplníme, že školkovné si může odečíst pouze jeden z rodičů, nebo náhradních rodičů. Zpravidla tak činí ten, jehož daně jsou vyšší a je zde větší prostor pro čerpání slevy na předškolní dítě. Je také důležité mít na paměti, že se jedná o slevu na dani, nikoliv o odečitatelnou položku, kterou byste si mohli strhnout z daní a dostat nazpět její rozdíl ve Váš prospěch.

U školkovného toto nelze!!! Za rok 2018 tedy můžete dostat slevu max. 9 900 kč (výše minimální mzdy v minulém roce).


Potvrzení o úhradě školkovného – vzor 2018


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...