Dotazy

Máte-li nějaké dotazy neváhejte a zeptejte se prostřednictvím komentářů. Pokusíme se Vám odpovědět v co nejkratším možném čase.

49 Replies to “Dotazy

 1. Můžu tuto slevu na dani (školkovné) uplatnit i v případě, že jako OSVČ daním paušálem?
  Děkuji za odpověď.

 2. Dobry den, potrebovala bych poradit ohledne skolkovneho. Jsem zamestnana na plny pracovni uvazek, dane mi vypracoval zamestnavatel, donesla jsem potvrzeni ze skolky na castku 5800 Kc, ovsem vracena dan cinila pouze 3117 Kc. Nemela bych dostat zpet celych 5800 Kc ? Predem dekuji za odpoved, Helena.

 3. Může se sečíst školkovné z více školek včetně letních prázdnin u soukromých školek? A prázdninové hlídání babičky? Děkuji

 4. Dobry den prosim vas o radu mam 4 deti. Ta starsi uz je skolou povina ,syn je ted predskolni a druha dcera jde zatim do skolky. tudiz neni predskolni.Rad bych vedel kde sezenu potrebny papir abych mohl uplatnovat skolkovne a na jaky urad mam bezet.Prosim poradte my krok od kroku velmi dekuji preji hezky den .

 5. Dobrý den. Potřebuji poradit. Mam dvě dcery. Starší 4,5 roku chodí do školky a na mladší 1,5 roku pobírám rodičovský příspěvěk (neměla jsem nárok na mateřskou). Nepodávám žádně danové přiznání(nevím zda mám podávat). Žijeme v pronajatém bytě s trv.pobytem,na první dceru neberu alimenty na druhou máme sepsanou dohodu. Pobírám tedy jen RP,pří na děti a příspěvěk na bydleni. Moje otázka zní,mám nárok na odpuštění školkovného,nebo na odpočet školkovného z daní?Popřípadě kde podat žádost atd.
  Děkuji moc

 6. Dobrý den, mám již po třetí udělanou protézu za horní a spodní zuby , je vyndávací na háčky / to zn. ,že tam je uděláno 6 zubů na horní části a dolní 4 zuby. Můj zubní lékař na mně chtěl platbu 1000,- Kč . Měla jsem dojem,že po třech letech na ně mám nárok zdarma.

 7. Dobrý den,
  objednala jsem se ke své gynekoložce na preventivní prohlídku na 4.5. a po příchodu do ordinace mi bylo sděleno, že vzhledem k tomu, že jsem na této prohlídce byla loni v červnu, mám nárok na další prohlídku až zase v červnu, protože prý ji dřív neproplatíte – je to pravda?

 8. Dobrý den, jak je to se školkovným v odkladovém roce? Mám syna s vývojovou dysfazii -vada řeči, doporučen odklad. Musí platit v odkladovém roce školkovné? Děkuji

 9. Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat – letos nebude VZP poskytovat příspěvek na jógu či jiné cvičení?
  Děkuji, Eva Churavá

 10. Dobrý den, vztahuje se školkovné i z umístění dítěte v mateřských centrech s poskytovanou službou ,,miniškolek,, s docházkou dítěte 1 x – 5 x týdně ? Děkuji a přeji hezký den. Jana Nová

 11. Dobrý den, pobírám invalidní důchod 3. stupně.
  Proplatí mi, prosím, VZP, příspěvek na Dentální hygienu? A v jakém termínu?
  Děkuji,

 12. Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, zda mohu uplatnit slevu na dani za umístění dítěte v předškolním zařízení za rok 2016, když dítě navštěvovalo lesní školku, která má status spolku (http://obchodnirejstrik.cz/lesmir-22711104/). Ve školce mi tvrdí, že to letos již nejde (loni jsem slevu za umístění ve stejné školce uplatnila).
  Díky moc, Věra Šumová

 13. Dobrý den,
  prosím o informaci ke školkovnému.
  Platíme školkovné dané zřizovatelem, dále si část rodičů dětí každý měsíc připlácí na prodloužený provoz (o hodinu déle proti standardnímu provozu). V době prodlouženého provozu nejsou děti v péči učitelky, pouze pod dohledem pověřené osoby.
  Máme nárok uplatnit si ke slevě na dani z příjmu i částku vynaloženou na prodloužený provoz mateřské školy?
  Děkuji.

 14. Dobrý den.

  Syn navštěvoval soukromou mateřskou školku dva dny v týdnu v roce 2016. Máme i tak nárok na školkovné? Děkuji. S pozdravem Barbora Heřmanská.

 15. Mzdová účetní zaměstnavatele po mě chce potvrzení o zaplaceném školkovném od provozovatele lesní školky – zapsaného spolku. Podstatné je pro ni datum registrace – na MŠMT nebo MPSV. O tom v článku vůbec nepíšete. Prý od roku 2017 tato povinnost platí díky novele. V minulém roce tomu tak nebylo. Můžete to upřesnit – odkázat na konkrétní ustanovení právního předpisu?

 16. Dobrý den, prosím mám dotaz. Mám dvě děti. 5let (chodí do školky) a 2 měsíce. Jsem na mateřské. Druhé dítě mám s jiným mužem. Jsem OSVČ. Máme nárok na školkovné? Můžu si slevu na dani na děti uplatnit já? A skolkovné můj bývalý přítel? Máme vůbec nárok uplatnit školkovné pokud spolu nežijeme.. soudně opatrování nemáme dohodnuté, jen jsme se dohodli mezi sebou a na výchově syna se střídáme. Děkuji Michaela

 17. Dobrý den,

  lze odečítat „školkovné“ z daní za 2016 i za Jesle? Očekával jsem že ano, nicméně mám z jeslí informace že „na pokyny ministerstva“ toto na 2016 již není možné vzhledem k tomu že se zpřísnily podmínky.

  Děkuji
  Košina Josef

  • Jeste dodam (navazuji na muj dotaz ohledne jesli) ze tyto jesle nejsou soukrome, je to prispevkova organizace a zrizovatelem je mesto. Predpokladam ze problem bude v tom ze nespadaji ani do jedne ze tri kategorii,

 18. Dobrý den,mám dotaz ohledně proplacení screeningového vyšetření a předporodniho kurzu. Vyšetření mi bylo proplaceno 12/2016 a zajímá mě zda mi ještě pojišt’ovna může proplatit předporodní kurz ve vyši 800kč? Děkuji.

 19. Dobry den jsem samozivitelka tri deti 13,9,2 roky a mam v peci otce.otec ma treti stzpen. jaky ma byt muj prijem dekuji

 20. Dobrý den. Mám 7 letého syna ve vlastní péči. Ma zdr.postižení. pobiram na něj příspěvek od státu. Jsem samozivitelka. Máme nárok na přídavek na dítě. Můj plat je 17 tis.

 21. Dobrý den,

  mateřská školka V Tlučné si z účtu inkasuje celkovou částku za stravu a za umístění dítěte ve školce. Za umístění se platí 300,- Kč měsíčně. Platby inkasovala v září (zazáří), v říjnu (za říjen), v listopadu (za listopad) a naposledy 23. 12. 2016 (za umístění v prosinci 2016). Na potvrzení o školkovném však uvádí pouze částku 900,- Kč a vysvětluje to tak, že prosinec 2016 bude uvádět až za zdaňovací období 2017 – tak prý jim to řekl programátor, který jim programuje jejich účetní systém. Dále jejich účetní tvrdí, že školkovné pouze snižuje základ daně, tzn. že vlastní daň sníží jen nepatrně a nemá cenu se vůbec školkovným zabývat.

  Podle mě má vystavit potvrzení za všechny 4 měsíce s částkou 1200,- Kč . A také školkovné je sleva na dani a ne položka pouze snižující základ daně.

  Prosím o radu, jak se bránit takovému postupu a jak získat potvrzení i za umístění dítěte v prosinci 2016 nebo jak jinak ho doložit k daňovému přiznání?

  Děkuji

 22. Dobrý den chtěla bych se zeptat jestli syn který žije se mnou v domácnosti a výdělava já jsem na úřad práce občas dělám na dohodu a mám 2 Syna který chodí do MŠ může syn požádat k propojení školného? Nebo můžu já?

 23. Dobrý den,můj syn 1.třída jede na zotavovací školu v přírodě chtěla bych se zeptat, co můžu udělat proto, abych dostala příspěvek.
  Případně co mám mít vše sebou až to půjdu vyřizovat:) Děkuji za odpověď.

 24. Dobrý den, mám dotaz k nároku na uplatnění slevy – žiji s partnerkou ve společné domácnosti (nejsme manželé, ani registrovaní partneři, ale žijeme spolu už několik let), každý máme ve výhradní péči dítě. Partnerka je zároveň na rodičovské s naším společným potomkem. Mohu si uplatnit slevu na školkovné i za její dítě, které s námi žije ve společné domácnosti a podílím se na jeho výživě a výchově, i když nejsme manželé, registrovaní partneři, ani nemám její dítě osvojené? Děkuji.

 25. Zdravím,asi před 2 týdny jsem si zažádala o příspěvek na dítě o 500,- kvůli plavání vše proběhlo,ale částka uvedena z vzp nedošla na uvedený učet,jak dlouho to trvá než se částka odešle? Od Vzp děkuji.

 26. Dobrý den, syn chodí do německo-české školky, která je na území Německa. Mohu využít slevy na dani i za rok 2016. Děkuji

 27. dobrý den, vím že je psáno, že slevu uplatňijí rodíče a je jim odečítáno školkovné z daní, ale co když jsem na mateřeské 3500,- měsíčně jsem samoživitelka a není mě z čeho školku odečíst. Slevu na děti si odečítá babička dítěte, ale proč není možné, aby si tuto slevu mohla odečíst ona když žijeme ve společné domácnosti? je nějaká možnost jak slevu uplatnit? vím že se řekne, že když nemám dostatečné příjmy nemám dávatz dítě do školky, ale i dítě samoživitelky pogtřebuje dětskou společnost a v naší školce se platí 1200,. pouze školkovné. děkuji za odpověď

 28. Dobrý den,

  můžu uplatňovat nárok na školkovné, pokud syn začal chodit do školky až v květnu 2017, nikoliv celý roka (tedy od ledna). Bude to nějak kráceno?
  Děkuji za odpověď.

 29. Dobrý den,
  lze za rok 2017 odečíst z daní školkovné, pokud je dítě v posledním ročníku školky, který je povinný a hrazený státem?
  Teoreticky: školkovné v poslední ročnílu neplatíme, platí stát. Pokud bych ho ale zaplatil z dobré vůle, mohu si ho odečíst z daní? Pak by školka dostala školkovné 2x.
  Který zákon toto upravuje?

 30. Dobrý den
  Chci se jen zeptat jestli mám nárok na pohřebné,k zemřelému mám příbuzenský vztah byla jsem jeho švagrová a jsem objednavatelkou pohřbu bez obřadu.
  Děkuji Králíčková

 31. Dobrý den,
  může si školkovné z daní odečíst jeden rodič a slevu na děti uplatňovat ten druhý nebo by měl školkovné odečítat ten, který uplatňuje i slevu na dítě?
  A pokud školkovné odchází z účtu matky a slevu by uplatňoval otec nebo by o slevu na dani měl žádat ten, který školkovné platí?
  Děkuji za informaci.

 32. Dobry den mam na vas dotaz ohledne vraceni dane za skolkovne . S pritelkyni jsme se rozesli a na dceru platim vyzivne a skolku vse potvrzene overenou pisemnou mimosoudni dohodou a strhavanim trvalim prikazem z meho uctu.S dcerou se vydim kdykoliv po predchozi domluve. Byvala pritelkyne pobira kazdy mesic „slevu na dite“ do vyplaty jelikoz dcera zije s ni. Muj dotaz je jestli jsem v pravu ja nebo byvala pritelkyne a kdo znas muze uplatnit slevu za skolku. Osobne si myslim ze ja kdyz to platim nebo se pletu? Dekuji

 33. Dobry den chtěl bych vědět zda mužu parkovat na modrá a žlute čaře když jdu k lékaři a jiné parkování tam není a na jak dlouho nebo musim platit parkovné na placenem parkovišti,nebo kupovat dálniční známku když jedu 2x do roka k lékaři Praha Motol moc děkuji za odpověď Jarouš.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...