Valorizace důchodů od 1.1.2017

30 Bře

Změna je život a tímto heslem se údajně řídí i ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová. Co se tedy bude přesněji dít? V roce 2017 se bude jednat o jednu zásadní změnu ohledně důchodu. Pojďme se společně podívat na celý průběh.

Valorizace přichází – těšte se! Peníze jen potečou!

Mnoho let už se důchod zvedá jen podle základní určené valorizace. Dnes už je tomu však jinak. I přes nesouhlas Andreje Babiše, Šéf hnutí ANO, se stále plánuje, že se stane zásadní změna ve valorizaci a to taková, že se v roce 2017 důchod navýší až o 1,7 %. Vláda schválila návrh Michaely Marksové a Vy se máte na co těšit. Uvádí, že vůči lidem, kteří celý svůj život a pracovali, by to bylo mnohem spravedlivější, než aby se jim důchod zvyšoval po desetikorunách. Určitě budete souhlasit, že to není jen bezvýznamné tlachání. Konečně se s tím začalo něco dělat. Bohužel se najdou jedinci, kteří to lidem, kteří pracovali poctivě, absolutně nepřejí a dokonce sepisují petice.

Český důchodce
Valorizace důchodů v roce 2017

Kdy máte nárok na starobní důchod?

Říkáte si, že už byste rádi do důchodu? Musíte pro to ale splňovat následující podmínky. Nárok na starobní důchod máte pokud jste odpracovali požadované roky a nebo jste dosáhli důchodového věku. To, kdy máte odejít do důchodu Můžete zjistit dle tabulky pro důchodový věk nebo důchodová kalkulačka, která Vám vše vypočte.

Jak správně podat žádost o důchod

Pokud chcete podat žádost o důchod, je zapotřebí, abyste měli po ruce i různé doklady, jsou totiž velmi důležité.

K podání žádosti potřebuje

    • Občanský průkaz
    • Doklady o studiu nebo učení
    • Případně doklady o výkonu vojenské služby
    • Doklady prokazující výchovu dětí nebo péči o děti.

Pokud chcete důchod přijímat na bankovní účet, přiložíte vyplněný a bankou potvrzený tiskopis „Žádost o zařízení výplaty důchodu poukazem na účet“. Chybí-li některé doby pojištění, předložíte náhradní doklady, které prokazují výdělečnou činnost – potvrzení zaměstnavatele, pracovní smlouvy, svědecká prohlášení a další. 

Kalkulačka pro výpočet valorizace starobního důchodu v roce 2017

No a na závěr jsme si pro Vás připravili jednoduchou kalkulačku, díky které si vypočítáte přesnou výši starobního důchodu pro příští rok. Stačí pouze vyplnit jednotlivá pole a snadno tak zjistíte kolik měsíčně dostanete přidáno!

Jak pracovat s kalkulačkou?

Stačí napsat výši Vašeho důchodu do pole: Důchod v roce 2016 (jen číslo): Dvakrát kliknete na hodnotu 10 000 Kč levým tlačítkem myši a následně hodnotu 10 000 Kč nahradíte Vaší hodnotou. O zbytek se už postará kalkulačky a vy tak snadno zjistíte kolik dostanete přidáno.

Příklad: Pokud jste v roce 2016 pobírali důchod ve výši 13 500 Kč, tak od nového roku dostanete přidáno 354 Kč/měsíčně. No není to super?
Tak co 🙂 Kolik dostanete přidáno od nového roku? Napište nám to do naší poradny – moc nás to potěší.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...