Příspěvek na bydlení pro matku samoživitelku

15 Led

Mnozí z Vás jistě ví, jaké to je starat se o dítě, ať už jde o mladšího sourozence ba dokonce potomka nám vlastního. Je to proces bolestivý a zdlouhavý. S vypětím všech sil jste sotva schopni ho zabavit a teď si prosím představte, že takovouto malou ratolest budete živit a dodám ještě sami!

K tomu dosaďme ještě ženu, která díky tomuto mladému dítku nemůže do práce a musí vyžít jen s příspěvkem na rohlík, co jí dá stát. Je to smutné a alarmující. Nikdo z Vás si nedokáže představit, jaké peklo, a jak moc se pak tato žena musí snažit aby vůbec mohla přežít. Dnešní téma bude v duchu matky samoživitelky a jejich příspěvku na bydlení.

Matka samoživitelka s dítětem v parku
Matka samoživitelka s dítětem v parku

Kdy dostane matka samoživitelka nárok na příspěvek na bydlení?

Pokud jste samoživotelka a nevíte si rady, máme pro Vás informace. Jak vlastně dostanete příspěvek na bydlení? Kdy na něj vzniká nárok? Vzniká na něj nárok tehdy, když jsou nízké příjmy a vysoké náklady na bydlení. Pro opravdu jisté získání příspěvku je nutné, abyste měli v bytě či domě trvalé bydliště. Jestliže si přejete sami nárok na dávku vypočítat a vědět přesné podmínky, na internetu je kalkulačka – socialni-davky-2014.eu/kalkulacka-pridavky-na-bydleni/

Jiné příspěvky

Zkusme si položit otázku, na jaké příspěvky má vlastně matka samoživitelka nárok. Někdy je to až moc smutné, když zjistíte, že toho moc není. Jedním z nich je právě přídavek na dítě. Na to je třeba si dávat pozor. Pokud jste nepřekročili přůměrný příjem v předchozím kalendářním roce o 2,4 násobek životního minima, pak Vám bude příspevěk vyplacen. Další je příspěvek na živobytí. Spadá obecně do hmotné nouze. To znamená, že pokud máte příjmy nižší než částku na živobytí, je dost možné, že příspěvek dostanete. Jako poslední se zde vyskytují ošetřovné na dítě. Vznikne v případě, jestliže chodíte normálně do práce, ale je nutné být doma s nemocný dítětem. Pak máte nárok na ošeřovné. Je to dosti podobné klasické nemocenské.

No a pak je tu taky daňové zvýhodnění – tzv. školkovné o kterém jsou naše stránky především.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...