Příspěvek na mobilitu od roku 2016

30 Pro

Nejste informováni o různých příspěvcích? Tak jsme tu pro Vás. Zrovna se budeme bavit o příspěvku na mobilutu od roku 2016. Povíme Vám, co se všechno chystá.

Příspěvek na mobilitu a komu náleží

Jen tak na úvod nás napadlo něco málo říct o příspěvku na mobilitu, abyste případně, nepolíbeni tímto tématem, byli v obraze. Tak především se jedná o opakující se nárokovou dávku, která náleží člověku již od 1 roku. Vyplácí se do konce kalendářního měsíce. Na žádost příjemce se však mohou tyto platební podmínky změnit. Pokud stále tápete pro koho tyto příspěvky budou, tak pro tělesně postižené. Nejsou schopni zvládat základní osobní potřeby. Naopak na příspěvek nemají nárok ti, kteří čerpají z vybraných pobytových sociálních služeb (ústavní péče).

Příspěvek na rok 2016

Už jsme stačili zjistit, jak se to bude v roce 2016 vyvíjet. Musíme Vám totiž sdělit, že končí platnost rozhodnutí a přiznání příspěvku na mobilitu těm, kterým byl přiznám příspěvek na mobilitu v letech 2012 a 2013. Právě tito klienti musí po 1. 1. 2016 podat novou žádost o příspěvek na mobilitu. Je tomu přesně tak. Tímto sdělením budete informováni též od Úřadu práce formou dopisu. Součástí dopisu bude ale i formulář na zažádání příspěvku. Co je však nutné, tak k nové žádosti je potřeba přiložit platný průkaz OZP. Lépe na tom budou klienti, kteří požádali o příspěvek v roce 2013 ale rozhodnuto ve věci bylo až 2014 a byl jim tím pádem přiznán příspěvek dle určených předpisů 1. 1. 2014. Tito klienti nemusí znovu o vyplácení příspěvků žádat a Úřad práce pokračuje stejně jako vždy. Nezaobírá se tím a zahajuje správní řízení.

Držení průkazu TP

Pokud byste náhodou nevěděli, na co má nárok držitel průkazu TP, několik málo informací bychom tu pro Vás měli. Tak především se jedná o to, že tento člověk má nárok na vyhrazené místo k sezení ve veřejné dopravě. Dále mají právo na přednost při osobním projednávání svých záležitostí, vyžaduje – li to delší čekání. Za projednávání záležitosti se nepovažuje nakup v obchodech a ani ošetření.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...