Výhody průkazu ZTP a další benefity

2 Led

Vítáme Vás u dnešního článku. a dnes budeme v duchu tématu o lidech s těžkým funkčním zdravotním postižením pohyblivosti a orientace. Přesněji o jejich průkazu ZTP a o dalších výhodách, které s sebou přivádí.

Průkaz ZTP

Jak už jsme v úvodu naznačili, jedná se o průkaz patřící lidem s těžkým funkčním postižením pohyblivosti a orientace. Abych tento termín vysvětlili trochu blíže, jedná se o stav, kdy je osoba schopna pohybu v domácím prostředí, je schopna chůze s nemalými obtížemi a jen na krátké vzdálenosti. Aby takový člověk průkaz obdržel, musí být podroben vyšetřením. Je potřeba také předložit různé nálezy od praktického lékaře a jiných. Nakonec je potřeba vypracovat posudek, na jehož základě je průkaz přiznáván. Rozhodně je nutné prodělat všechna možná vyšetření. Existují však i nějaké druhy výhod díky této kartičce. Právě tyto výhody Vám znázorníme o pár řádků níže.

ZTP průkaz
Parkovací průkaz pro osoby se zdravotním postižením

Výhody průkazu

Díky této kartě obdržíte i mnoho výhod, vhledem k Vašemu postižení. Kupříkladu máte nárok na bezplatnou dopravu veřejné hromadné dopravy – tramvaje, trolejbusy, autobusy.

Dále Máte nárok na slevu až 75% jestliže cestujete železniční dopravou druhé třídy osobního vlaku i rychlíku. Dokonce i 75% ve vnitrostátních spojích autobusové dopravy. Nakonec zjistíte, že na Vás stát opravdu myslí a čekají na Vás různé ohleduplné slevy a VIP výhody.

Benefity

Myslíte si, že jsme výhodami úplně skončili? Jste na omylu! Místo výhod jsou tu i další jiné benefity. Myslí se tím, že pokud se budete chtít chystat někam do divadla, může Vám být poskytnuta i sleva ze vstupného. To samé může právě platit i u koncertů a dokonce i sportovních akcí. Nejsou však tolik garantovány jako slevy právě na MHD a železniční dopravu. Může se Vám i stát že Vás odmítnou, jelikož nic takového neposkytují a nejsou o tom informováni. To už je kolikrát třeba z dobré vůle nebo ze známostí.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...